Категорії
азія південна азія подорожі шрі-ланка

Шрі-Ланка для бекпекерів. Транспорт і дороги.

Шрі-Ланка

Розвинута транспортна інфраструктура робить Шрі-Ланку зручною країною для бюджетних подорожей громадським транспортом. Доріг на острові багато і вони на диво хорошої якості. Але є одне але, тобто два: складний рельєф і густина населення. Практично весь час ти їдеш по місту зі щільним трафіком, ще й дорога постійно кудись повертає, прямих ділянок є хіба на півночі. В таких умовах швидкість рідко коли зашкалить за 50 км/год.

Кілька сот кілометрів автобану вздовж західного узбережжя, і від Коломбо до аеропорту. Ну і ще щільний трафік і лівосторонній рух.

Шрі-Ланка

Міжміські автобуси

На мою думку, ланкійські автобуси – це щастя для мандрівника в чистому вигляді. Вони звичайно не такі круті як у Таїланді, чи Ірані, там нема кондиціонера, і в кріслі не так зручно спати як хотілося б, але їх багато, вони дешеві, і ходять майже по графіку.

Шрі-Ланка
Автобуси на державному автовокзалі, м. Джафна.

Державна транспортна компанія з великими червоними автобусами Lanka Ashok Leyland місцевої зборки. Таке враження, що ряд сидінь там має не два а півтора місця, само собою ніхто вам не дасть розвалитись на всю сідушку, то ж будьте готові потіснитися.

Канді
Квиткова каса на автовокзалі в Канді.

В кожному місті є автовокзал з касами і розкладом. Більшість рейсів відправляються зранку, але є й денні і навіть нічні. В автобусі вам обов”язково дадуть квиток, тобто намахати з ціною не вийде. Інколи правда автобус може на 20-30 хв спізнитись, але з поправкою на Азію, це рахуй що вчасно.

Шрі-Ланка
Кондуктор перевіряє квитки перед нічним рейсом. Джафна.
Шрі-Ланка
Приватний автобус десь на задворках автовокзалу Джафни.

Ще є приватні перевізники. Оперують вони меншими автобусами, вони чуть швидші та комфортніші, якщо пощастить, в середині може бути кондиціонер. Але принцип їх роботи для мене залишився невідомим. Приватні автобуси кучкуються біля вокзалів, на територію самого вокзалу їх не запускають. В деяких містах є окремі автостанції для приватних автобусів. Розклад теж не зрозуміло який, він мабуть десь є, але я не бачив.

Залізниця

Залізниця – ще один чудовий спосіб дослідження Шрі-Ланки. Колія прокладена майже у всі великі міста. Найзручніший спосіб пересуватися на далекі відстані. Про ланкійську залізницю можна писати довго, то є тема для особливих гурманів.

Кому цікаво, в деталях, прочитаєте тут: http://www.seat61.com/SriLanka.htm

Шрі-Ланка залізниця
Залізничний вокзал в м. Баттікалоа.

Поїзди, як і у нас, мають кілька класів. Повністю з системою я не розібрався, але в загальних рисах вона виглядає так:

3-й клас. Сидячі не резервовані місця, кто успел – тот присел. Самий дешевий клас, так їздять більшість місцевих і хардкорні мандрівники. Вагони бувають різні, як правило щось в стилі ковбойського поїзду.

2-й клас. Сидячі резервовані місця. Крісла тут більші і зручніші, якщо пощастить попасти в новий поїзд, так взагалі супер. Теоретично за тобою закріплене конкретне місце, на практиці людей в 2-му класі досить мало, сідай де подобається.

Шрі-Ланка залізниця
Переповнений вагон 3-го класу. Електричка Коломбо – Галле.
Шрі-Ланка залізниця
Вагон 2-го класу. Поїзд Анурадхапура – Джафна.

Поїзди дешеві, різниця в ціні між 2-м і 3-м класом 30-60%. Наприклад Коломбо – Канді 3-й клас 180 рупій ($1,3), 2-й 280 рупій ($2)

Є також нічні поїзди з лежачими місцями. Там теж є кілька класів, підозрюю аналоги купе та плацкарту. Книга пише, що є приватні поїзди, що то і як воно їздить, мені не відомо. Також є поїзди з оглядовою платформою, щоб містери могли роздивлятись краєвиди під час руху.

Шрі-Ланка розклад поїздів
Не особливо зрозумілий розклад.

 

Розклад поїздів на вокзалі Канді. Прекрасний артефакт колоніальної епохи.
Шрі-Ланка залізниця
Квиткова каса, що теж мабуть залишилася в спадок від англійців. До кожної станції свій окремий квиток.
Шрі-Ланка Залізничний квиток
Власне сам квиток. З незрозумілих причин на виході зі станції його забирають. Поняття не маю, навіщо їм закомпостований квиток? Я залишив собі, тільки нікому не кажіть.

Ланкійці отримали залізницю у спадок від англійців. Частина рухомого складу катає по рельсах мабуть ще з тих часів. Поїздами на порядок зручніше їздити на дальні відстані, ніж автобусами. Погодьтесь, сидіти у вагоні другого класу, і дивитись у відкрите вікно, краще ніж тіснитись 5-6 годин у переповненому автобусі. Поїзди правда теж бувають вщент забиті, особливо пригородні біля Коломбо :)

Шрі-Ланка залізниця
Класична ланкійська фотографія – поїзд проїжджає через чайні плантації.
Шрі-Ланка
Чайні плантації, можна спостерігати за вікном поїзда на ділянці Бадула – Канді.
Залізничний переїзд. Канді.
Шрі-Ланка залізниця
Залізнична станція десь out of nowhere.

Локальний транспорт

В Коломбо і Канді є рейсові автобуси. В основному сполучають центральну частину і периферійні райони. Проїзд в околі 20-30 рупій, залежно від маршруту.

Канді
Міський автобус в Канді.

В кожному без виключення місті є велорікші і тук-туки (триколісні мототаксі). Тук-туком за весь час користувався всього 2 рази, по відгуках, середня вартість проїзду по місту 200-300 рупій. В готель на тук-туках краще не їздити, і тим більше не просити тукера підказати де тут готель. Крім оплати за проїзд, він також отримає комісію,за те що привів клієнта, комісія само собою буде з вашої кишені, доведеться більше заплатити за готель.

Шрі-Ланка
Лінійка тук-туків чекає на клієнтів.

З більш екстравагантних видів транспорту, можна відмітити вертольотні тури. Кілька раз на тиждень з Коломбо в напрямку великих міст вилітають вертольоти. Так толком і не поняв, чи то рейсовий транспорт, чи суто екскурсійний.

Шрі-Ланка залізниця

інші пости про Шрі-Ланку в мому блозі:
Шрі-Ланка для бекпекерів
Шрі-Ланка для бекпекерів. Транспорт і дороги
Шрі-Ланка для бекпекерів. Їжа

Шрі-Ланка. Руїни древніх міст: Дамбулла, Сігірія, Анурадхапура
Шрі-Ланка. Коломбо
Не туристична Шрі-Ланка: Джафна, Трінкомале, Баттікалоа
Шрі Ланка. Канді, чайні плантації та пік Адама

серія чорно-білих фото Шрі-Ланки:
Чорно-біла Шрі-Ланка. Частина 1. Коломбо, Дамбулла
Чорно-біла Шрі-Ланка. Частина 2. Канді, Джафна, Трінкомале
Чорно-біла Шрі-Ланка. Частина 3. Селище рибалок

Facebook Comments