Категорії
грузія кавказ подорожі

Sail away! Паром Поті – Іллічівськ.

Достойним закінченням подорожі стала переправа на паромі до Ілічівська. Для тих в кого виникне ідея добиратись додому так само, опишу деякі технічні моменти.

Всього між Україною і Грузією курсують 3 пароми (в 2008 році точно, як тепер не вкурсі): “Герої Шипки“, “Герої Плевни“, “Грейнсвальд“. Офіційно перших 2 грузові, третій пасажирський, квиток можна купити на будь який з них. Розклад можна прочитати на сайті www.ukrferry.com. В даному випадку розклад поняття дуже відносне і розтяжиме. Запізнення відправки на 5-7 годин – нормальне явище. Прибуття на добу пізніше, і сутки простою на рейді, теж в межах норми.

З тим графіком влетів в лишніх багато грошей. Сталося так, що речі свої залишив в Батумі, і поїхав на розвідку в Поті. Поки добрався до кантори з білетами, виявилось що до відправлення 2 години (а від Поті до Батумі кілометрів едак 60-80). Довелося брати таксі (про то нікому не кажіть, я ж кагбе автостопщик). Хоч я і збив ціну в 2 рази, а всеодно влетів добре. Врезультаті, я успішно приїхав за 15 хв до “відправлення”, і потім ше чекав години 4.

Паром хороше місце, шоби від”їстись, помитись і взагалі привести себе в людиноподібний вигляд після довгої подорожі. Кормлять там наубой, перший раз так наївся, аш ми зле стало.

На грузових паромах відносно спокійніше, там мало людей, їздять в основному далекобійники з фурами, а ще там нема бару зі спиртним. Попадання на борт відбувається в 2 етапи, спочатку береш “квиток” за $20 з яким тебе пропускають в порт і на паром, і тоді на паромі платиш решту суми. В мому випадку було не то $140 не то $160. За ті гроші отримуєш місце в каюті і 3 разове харчування. Мені пощастило, я був один в 2-3 місній каюті з удобствами.

Знаки кагбе говорять нам, що на паромі всюди підстерігає небезпека.

Взагалі до техніки безпеки тут серйозне ставлення. Всюди шлюпки, самонадувні плоти, рятувальні круги. Випадати за борт не рекомендую, вашу відсутність помітять дуже і дуже не скоро, та і падати високо.

В каюті є рятівні желети. Їх комплектують свистком, і ше чимсь, невідомо чим, я так і не поняв. Сигнальна лампа вроді.

Автопортрет в спас. жилеті.

Каюта просто пєсня. По площі більша як моя кімната, чисто, акуратно, кондиціонер працює. В котрийсь з днів памятаю, взагалі не виходив на палубу.

Особо порадував вакуумний унітаз. Шуму від нього шо від реактивного літака.

Робити там особо нема чого. В тому місці де в круїзного лайнера басейн, майданчик для гольфу і ресторан стоять товарні вагони і фури. Єдина розвага дивитись телевізор.

Ще можна дивитись на море з палуби, але швидко надоїдає, та й жарко там.

Можна хіба ввечері глянути на захід сонця. Часом можна побачити дельфінів, вони пливуть за кораблем і підбирають рибу, яку перебиває винтами.

P.S. Якщо ви шукаєте детальну інформацію щодо ціни та розкладу порому Ілічівськ – Поті – Батумі, вам сюди www.ukrferry.com.
Росія
Росія. Ростов
Дагестан 1
Дагестан 2. Міліція.
Дагестан 3. Work for food!

Азербайджан
Азербйджан гюзель! Частина 1.
Азербйджан гюзель? Частина 2.

Грузія
Welcome to Geоrgia
Антиросійська агітація

Вірменія
Частина 1
Частина 2
Частина 3. Нагорний Карабах

Паром
Паром Поті – Ілічівськ.

Facebook Comments

29 коментарів “Sail away! Паром Поті – Іллічівськ.”

одесько-стамбульська “каледонія” на цьому тлі – справжній жах.їсти дають мало, купа мутних турків, постійно якісь розборки, як я чув (і бачив).

цей був грузовийтам пасажирів мало було, чоловік 15-20. На пасажирському народу побільше буде.

Лампочка – то маячок з електролітичною батарейкою, вмикається, якщо в батарейку потрапила солона вода (треба самому висмикнути корок) і горить годин 12, щоб не збрехати. Це якщо вночі за борт потрапиш, щоб могли тебе знайти з рятувальної шлюпки. Але краще не експериментувати. Ще там мусить бути пакетик з фарбою для відлякування акул, але для Чорного моря то не актуально.

на грейфсвальді все спокійно. однак, не дуже сподобалось харчування (порції якісь невеликі, без добавки, та й їжа не найкраща).

мабуть на “Героях” харчування хороше, бо пасажири харчуються в матросській їдальні, разом з командою. а матросів кормлять добре :)

Однозначно на Шипці кращі каюти, про харчування – не знаю, мені, на відміну від камрада Богача, їжі вистачало =). А ціна та ж сама.

Аж закортіло в подорож. Не на гламурному круїзному розцяцькованому лайнері, а ось так – на нефарбованій палубі вантажного парому.
Дякую, чудові фото.

не сподобався лайнер?)
можна спробувати на паромі, але більш пристосованому до людей, аніж вагонів. такі по балтійському морю бігають

просто пєсня – це ти з іронією чи нє?) бо хіба шо якщо чиста. а так же ж вона ще брєжнєва бачила)) а якщо там ще і когось втулять, то….і це за 180 баксів. viking line, tallink silja пароми, що бігають балтикою зі всіма благами цивілізації коштують стільки ж як і ця скотовозка :) хіба шо тут ще годують задарма)

нє, я ж не те шо кажу по-снобськи що гавно. я до того, що дорого. це як хостели по 30 євро за ніч в кімнаті з 8 іншими людьми.

та нє, я на повному серйозі. нічо не роздовбано, все працює, все відносно нове, все чисто. площа метрів 12-15 мінімум.

може воно і дорожче ніж мало би бути. але для першого разу підійде :) ну і плюс мені після місяця бомжування багато не треба було )))

та я би не сказав шо дуже нудно. мені часом після довгої подорожі декілька днів взагалі нічо не хочеться, крім як на ліжку валятись. ото якраз була чудова нагода декідбка днів валятись )

А как по мне на Грейфсвальде поновее обстановка в каютах будет. Тут кресла какие-то совковые и обои как в совковых гостинницах. Мне на Грейфсвальде поперло все и еда и каюта и окружение :)

Обговорення закрито.