Категорії
кавказ подорожі російський північний кавказ

Дагестан. Частина 2. Російська міліція.

дагестан міліція

Перед поїздкою колєги попереджали про замєнтованість Дагестану. Але об”єктивна реальність виявилась дещо інакшою. Середньостатистичний мент веде себе так само як і будь який місцевий: розпитується, хто звідки, питає чи потрібна допомога ітд. Документи майже не перевіряють, вони там достатньо розумні, шоб відрізнити туристів від терористів. Паспорт просять показати в крайніх випадках, або тоді, коли нема іншого приводу щоб почати розмову.

Майже в кожного мента в руках по автомату. Спілкуючись з не завжди дружелюбними дядьками зі зброєю, спочатку почуваєшся трохи ніяково, але з часом звикаєш, перестаєш звертати на то увагу. Шо поробиш, не спокійна специфіка регіону вносить свої корективи.

Потримати автомат не дають, питав…

Особливою позитивністю відрізняються менти на блокпостах. Мабуть через то шо їм скучно і нема шо робити, з ними легко зав”язати розмову і отримати адекватну інформацію. Корумповані водії деколи діляться з міліцією різними благами (грошима, картохами ітд..), міліція в свою чергу деколи ділиться тими ж благами з туристами. На одному блокпості нам якось дали 5 порцій морозива і диню, на іншому печиво і хліб, 2 рази давали гроші. Ще міліція може всадити вас в якийсь транспорт, це корисно в глухих місцях, єдине, варто сказати: “Домовтесь, щоб нас везли безплатно”.
Але існує і вредна категорія: вокзальні менти.
Мета їхнього існування полягає в постійному створенні проблем для оточуючих під приводом боротьби з тероризмом/комунізмом/алкоголізмом ітд. Деякі менти умудрялися зупиняти нас по 2 рази за 15 хвилин. Причому першого разу після перевірки швиденько відпустили, а під час наступного затримання довго думали: “кто дал право их отпукскать, они же хохлы, они же в грузию едут русских убивать”. Закінчилось все банальним питанням “есть ли у вас чтото для русской милиции?”

Існує також більш продвинута версія вокзальних ментів, їх можна порівняти з консультантами ейвон/оріфлейм. Їхні методи “роботи” набагато витонченіші. Діалог з ними виглядав приблизно так :
((1), (2) – менти, (М) – ми)
(1) – Здрасте молодые люди, куда едете?
(М) – Да вот, хотим взять билет до Баку, не подскажете сколько он стоит?
(2) – Та гдето рублей 500.
(М) – А не подскажете, где здесь можно доллары на рубли поменять?
(1) – Сейчас негде, банки закрыты.
(М) – Ну тогда мы подождем пока откроются
(1) – Если будете ждать пока откроются банки, билеты разберут, а ехать через границу автобусом дороже получится. Давайте мы вам поменяем?
(М) – Ну ладно.
(1) – 100 долларов 2000 рублей
(1) до (2) – Поди посмотри, есть ли билеты.
(2) вертається за хвилину.
(2) – есть но только по 800, и то в резерве, по 500 нет вообще. давайте деньги, щас пойду договорюсь.
Даємо йому 1600 рублів, і за пару хвилин 2 квитки у нас в руках. Весь час міліціонери поводилися з нами мегакультурно. Після розмови до мене тимчасово повернулася віра в людство загалом і міліцію зокрема. Тільки через деякий час розумієш що тебе надули, що курс приблизно 2500 рублів за 100 доларів, І в поїзді не могло бути квитків по різних цінах, бо всі місця одного класу. Такшо панове вокзальні менти, вчіться заробляти гроші.

Росія
Росія. Ростов
Дагестан 1
Дагестан 2. Міліція.
Дагестан 3. Work for food!

Азербайджан
Азербйджан гюзель! Частина 1.
Азербйджан гюзель? Частина 2.

Грузія
Welcome to Geоrgia
Антиросійська агітація

Вірменія
Частина 1
Частина 2
Частина 3. Нагорний Карабах

Паром
Паром Поті – Ілічівськ.

Facebook Comments

6 коментарів “Дагестан. Частина 2. Російська міліція.”

У нас на границе Дагестана и Азербайджана российские таможенники спрашивали зачем Украина продает Грузии танки и тоже намекали, что мы едем туда россиян убивать. Когда мы им отвечали, что никого убивать не собираемся и про танки ничего не знаем, нам посоветовали смотреть “правильные” новости что бы быть в курсе :)

Обговорення закрито.