Категорії
Іран близький схід подорожі

Іран віза. Як отримати візу Ірану?

як отримати візу ІрануВ цьому світі все плинне, все міняється, а на сході все міняється вдесятеро швидше, ніж нам того хотілося б. За 5 років, відколи в мене зародилася ідея поїздки в Іран, до моменту її реалізації, правила в”їзду кардинально мінялись не один раз. Дуже багато суперечливої інформації, що з того працює а що ні, доки сам все не перепробуєш, не розберешся.

Почнемо з того, що посольство в Києві взагалі не горить бажанням видавати туристичні візи Ірану, і займається виключно бізнес візами. Кажуть Росіяни можуть отримати туристичну візу в Москві. Громадянам Євросоюзу, також дають візи на місцях.

Років 5 тому, іранців прорвало, і вони почали давати 2 тижневу туристичну візу по прильоту в аеропорту Тегерану. Потім лавочку прикрили, правила в”їзду знов поміняли.

Далі іранці почали вимагати електронної реєстрації на сайті МЗС (http://wvisa.mfa.gov.ir/enter_host_en.php). По заповненню анкети з паспортними даними, вам присилали референс номер, при наявності якого візу давали в аеропорту. Через деякий час цей сервіс зламали злі дяді хакери, ще й до всього викинули в відкритий доступ паспортні дані зареєстрованих людей.

Така дрібниця як не робочий сервер урядової установи на сході нікого не хвилює, і ще довго після хакерської атаки деякі посольства направляли за референс номером на не робочий сайт. Погана координація дій між різними бюрократичними конторами привела до того, що референс номер вже не видавали, але його могли вимагати в аеропорту, або взагалі при посадці на літак. Були випадки коли людей без номера знімали з рейсів.

Як візу Ірану отримав я

Через деякий час до бюрократів всетаки дойшло, що щось йде не так, і вони продовжили видачу віз в аеропорту без референс номера. Тепер щоб отримати візу достатньо в аеропорту Тегерану заплатити $70 і заповнити коротеньку анкету.

Здавалось все би мало бути добре, але є один підводний камінь. В анкеті є поле “візовий спонсор”, в яке треба вписати ім”я та номер телефону того хто вас запрошує. Вписати дані від ліхтаря не вийде, місцеві КГБ-шники перевіряють валідність даних, дзвонять “спонсору” ітд.

Знайти “спонсора” не так легко. Для іранця факт того, що до тебе приїхав іноземець означає додаткову увагу спецслужб. Плюс після заварух в Тегерані 2010 року багато хто з прогресивної громадськості мав проблеми з місцевим КГБ, і лишній раз світитись не хоче.

Я шукав “візового спонсора” через Каучсерфінг, це не так просто, але можливо. Врешті решт, після багатьох відмов, знайшовся чувак, що сказав: “через тебе я можу отримати проблеми з КГБ, але мені пофіг”.

Варіант отримання візи через “візового спонсора” не є простим, але на мою думку є найбільш надійним.

Що робити, якщо не вдалося знайти візового спонсора

Є декілька фірм які надають ”візову підтримку”. Самі відомі з них Gashtour, Keys to Persia, Iranianvisa.com. Ці фірми видавались умовно адекватними станом на осінь 2012, зараз можливо серед них з”явились нові. Детальніше можна загуглити на форумі Lonely Planet.

Спосіб роботи цих контор – класична реалізація азіатського бардака. Алгоритм їхньої роботи до кінця не зрозумілий. Якщо наберетесь терпіння, то можливо вам пощастить, і ви отримаєте візу, Іншала

Іншала — дослівно “як(коли) Бог дасть”, говорять коли ніхто нічого чітко не може обіцяти, в багатьох випадках може означати – ніколи.

Відгуки про ті шаражки в неті, чітко 50/50, комусь дали візу без проблем, в когось отримали гроші і забили.

Я звертався до двох з них. Gashtour до візи захотів мені впарити ще й повністю проплачений тур з готелями, гідами і прочими радостями. В той же час людині, котра порекомендувала мені дану контору дали місячну візу без зайвих розводів.

В Ісфахані, я зустрів чувака, якому iranianvisa зробила візу швидко і без проблем. А мені Iranianvisa прислала  лист: “ваша віза готова, можете забрати її в аеропорту Тегерану по прильоту”, вже в той час, коли я декілька днів катався по Ірану, Машалла.

Машалла — “як Бог дав” як правило говорять, коли вже щось напартачили, універсальне виправдання.

Транзитна віза Ірану

Відносно легко робиться 5-7-ми денна транзитна віза в посольстві в Єревані та Баку. Нюанс транзитної візи полягає в тому, що треба в”їхатив Іран з одної країни, а виїхати через іншу. Не самий зручний, як на мене, спосіб.

Шановні мандрівники, якщо ви всетаки вирішили отримати візу Ірану, пам”ятайте, “восток дєло тонкоє” і поки ви читаєте ці рядки правила видачі віз могли вже десять раз помінятися.

 

Інші пости про Іран
Іранська Віза. Як отримати візу Ірану?
Іран транспорт. Як добратись, як пересуватись в середині країни.
Іран, гроші, безпека проживання.
Іран Ісламська революція
Іранські курди
Іранські жінки. Про жінок в Ірані.
Іран. Геі, Стів Джобс і самогон

Facebook Comments

10 коментарів “Іран віза. Як отримати візу Ірану?”

[…] Як отримати візу Ірану. Досить складний та суперечливий технічний момент. Я досиить довго, прротягом кількох років слідкував за цим питанням, але повної ясності всеодно не отримав, ситуація міняється, причому відносно динамічно. […]

Я зараз думаю поїхати в Іран. Цікаво чи можна з Вірменії або Азербайджану поїхати в Тегеран поїздом, автобусом або іншим наземним транспортом

про поїзд не вкурсі. можливо є зі сторони Азербайджану. А автобуси точно є. Поїзд точно є з Туреччини.

Обговорення закрито.