Категорії
Іран близький схід подорожі

Іран. Досягненя ісламської революції.

іран революція

Зараз в це важко повірити, але до ісламської революції 1978 року Іран вважався прогресивною прозахідною країною.

Ще важче повірити, що Іран був головним стратегічним партнером США в регіоні. Американці поставляли персам найновішу зброю.

Зараз це взагалі не вкладається в голові, але Іран був єдиною мусульманською країною, що підтримувала дружні відносини з Ізраїлем.

Але потім до влади прийшли бородаті бабаї і почалось покращення.

В першу чергу покращили освіту. Закрили ВСІ університети, пересажали частину викладачів і студентів, а потім вирішили будувати все по новій на ісламський лад. Замість спеціалістів потрібних для промисловості, вивчили вагон неграмотних юристів та економістів богословів.

Зрозуміло, що досить скоро промисловість, а з нею і решта економіки розвалились нафіг. Ще й Ірак під шумок покращення вирішив захопити нафтоносні райони країни. До бородатих дойшло, що так дальше жить нєльзя, і тре шось з тим робити. Самим всьо відновити не вийде, і доведеться імпортувати технології і зброю ззакордону. Але як на зло,  на той момент вони вже встигли пересваритись з половиною світу. США вже були ворогом №1, з Союзом теж не дружили. Більшість західних країн теж нічого серйозного продавати Ірану не хотіли, таяк не хотіли сваритись з Штатами.

Тільки країни, котрі могли дозволити собі вести самостійну зовнішню політику співпрацювали з Іраном. Шведи з французами ложили на міжнародні санкції, і збудували в Ірані пару своїх заводів. В результаті по країні катають новенькі Сканії, і Пежо. Підозрюю, що крім автозаводів поставили ще багато чого, просто це те, що найбільше видно на зовні.

В короткотерміновій перспективі будувати заводи, а не закуповувати готові продукти, виявилось вдалою ідеєю. Іран як велика країна мала можливість розмістити в себе підприємства з досить складним циклом виробництва. Мало-помалу промисловість почала підійматись. Разом з нею почали з”являтись свої кваліфіковані спеціалісти. Почала підніматись наука ітд.

Но тут бабаї троха прогадали. Розвиток освіти ВНЕЗАПНО призвів до появи великої кількості розумних людей. Виникло покоління, яке здатне думати самостійно, думати не так, як того б хотіло начальство з духовенства.

Нові люди вільно володіють англійською, вживають алкоголь, та й взагалі не особо дотримуються ісламських норм. Словом бородачі самі ж виховали людей, які рано чи пізно повернуться проти них.

Ці люди не боялись говорити на політичні теми, як мінімум зі мною. З їхніх слів, нарощується маса не задоволених, готових до рішучих дій. Зрозуміло, що влада так просто добровільно не піде, то ж варіант громадянської війни по типу того, що зараз діється в Сирії є дуже і дуже ймовірним. Саме так висловились майже всі, з ким довелось спілкуватися. Це насторожує, коли люди цілком серйозно прогнозують громадянську війну для своєї країни. Це ж як влада повинна довести людей, щоб вони погодились перетворити свою цілком благополучну країну на фейлед стейт, тільки заради того, щоб їх скинути.

В 2009-2010 ці люди вже масово виходили на вулицю. Але влада жорстоко подавила протести, купа трупів, море крові. Плюс проблеми з КГБ майже у всіх учасників протестів.

Опорою влади є беркута, гопніки і депутат Михальчишин напів мілітарні організації Корпус Стражів Ісламської Революцїї – КСІР, та Басідж (кажуть входить в КСІР). Основу одних і других, як і положено, складають вихідці з найбідніших регіонів. Мабуть вони безмежно вдячні бородатим, за те, що висмикнули їх з сірих буднів рідного кишлака. І не особо панькаються з протестувальниками. Більшість жертв протестів 2009-2010 на їх совісті. Кажуть, на час протестів їм сильно збільшили зарплату, і дозволили вбивати. Не здивуюсь, якщо це таки правда, восток дєло тонкоє.

Доречі штабквартира партії Регіонів Басидж – колишнє посольство США, один з традиційних хайлайтів Тегерану, де має зачекінитись кожен поважаючий себе містер.

Ще час від часу бабаї люблять голосно щось ляпнути на весь світ, пригрозити Ізраілю, США, чи ще щось в тому роді. Але тих заяв особо всерйоз ніхто не сприймає, хіба так для вигляду. Існує досить не мала ймовірність, що у випадку збройної конфронтації, частина населення країни перейде на бік ворога, таяк воювати за бородатих особо ніхто не хоче.

Както так.

Це мав бути пост про економіку, а вийшла суцільна політика. Можливо мої слова відрізняються від слів тих, кого називають експертами. Я написав про те що побачив, або про те що мені здалося що побачив.

П.С. Подивіться фільм “Операція Арго”.

Інші пости про Іран
Іранська Віза. Як отримати візу Ірану?
Іран транспорт. Як добратись, як пересуватись в середині країни.
Іран, гроші, безпека проживання.
Іран Ісламська революція
Іранські курди
Іранські жінки. Про жінок в Ірані.
Іран. Геі, Стів Джобс і самогон

Сподобався пост, тисни поділись, підписуйся на розсилку:

Facebook Comments

4 коментарі “Іран. Досягненя ісламської революції.”

Обговорення закрито.