Категорії
грузія кавказ подорожі

10. Всеще Південна Осетія

Чи то вночі їхали, чи то стояли, а на ранок я проснувся в автобусі, який в свою чергу був десь не відомо де.
Як виявилось стояли на якомусь блокпості в Південній Осетії.

Сам пост був доволі цікавий. Розміщений на дорозі в ущелині біля річки. Складався з шлагбаума і “адміністратівного зданія” – то така буда типу того в яких в нас на стройках будівельники тусуються. Процедура пропуску машин через КПП передбачала їх тривалий простой. Цим скористались місцеві бізнесмени і понаставляли там купу буд, поскромніше головної. Основним предметом торгівлі був лаваш і ше якась невідома штука шо нагадує свічку. Марта вирішила вияснити шо ж то таке. Як виявилось то називається чучелла. Якась добра тьотя подарувала їй одну таку бадягу. Вияснити вдалось також технологію приготування. Горіхи прив”язують до нитки і макають в виноградний сік з мукою, коли висихає можна їсти. Чучелла виявилась досить смачною, правда в писку воно було шось середнє між резиною і пластиліном.

Вже вечоріло, а ми все ще стояли там само. Казали не відходити далеко від автобуса, хто його знає коли тим “ополченцям” встрілить в голову нас пропустити. Пасажирів то все почало дратувати. Шо й не дивно, “ополченці” проявляли властивості генератора випадкових чисел і свої рішення щодо нас міняли кожні 5 хвилин.

Схоже все, дочекались. Автобус заводиться, пасажири займають місця. …Тут на тобі, пропускають всіх крім нас двох. Шо робити, ночувати чорт знає де, з якимись головорізами бажання не було. Марта взяла своє посвічення журналіста і пішла в будку прямо до самого головного. Начальник взяв посвічення, покрутив туда-сюда, перевернув догори ногами. Українські букви були йому невідомі, скоріш за все і в рідних він теж не розбирався. Печатка на посвіченні і страшне слово “журналіст” нагнали страху. І правильно, хто його знає шо там написано, особливо якшо читати не вмієш. Короче нас пропустили, автобус з нами на борту рушив далі.

Більше тут:
00. Вступ
01. Лет”с зе паті старт
02. Май діар Юкрейн

03. Велкам ту Раша
04. Автостопом по Кубані

05. На горизонті Кавказ
07. Владикавказ енд окрєсності

08. Всеще Владикавказ

09. Велкам ту Південна Осетія
10. Всеще Південна Осетія

11. Нарешті Грузія
12. Горі
13. Тбілісі
14. Фото з поїздки 2006 року

Facebook Comments

2 коментарі “10. Всеще Південна Осетія”

Справа в тому, що день перед тим перекрили Верхній Ларз, і всі поперлися через Рокський тунель. Але оскільки Грузія не має там офіційного погран переходу, був даний приказ, нікого не впускати, ібо нєфіг нелегально переходити кордон.
Така була причина, а які були аргументи, я вже й не памятаю, вони що 5 хвилин мінялися.

Обговорення закрито.