Категорії
featured азія близький схід подорожі туреччина

Політ на повітряній кулі. Каппадокія. Гьореме.

Каппадокія Гьореме

Перший раз попав в Каппадокію в далекому 2010-му році. Тоді я ще тільки починав подорожувати і освоював ближній закордон. Каппадокія мені дуже сподобалася, і одразу зрозумів, що рано чи пізно сюди ще повернуся. В ті далекі часи, сам тільки квиток до Стамбулу коштував захмарні для мене $300, приблизно стільки ж скільки в 2017-му обійшлася вся поїздка.

Прогрес не стоїть на місці, до нас прийшли турецькі лоукости, і з”явилась можливість за адекватні гроші літати на вихідні в Стамбул, а за Стамбулом і в Каппадокію. Так що не пройшло й 7-ми років, як сповнилась моя давня мрія, пролетіти на повітряній кулі над Гьореме.

Опустимо поки моменти добирання та організації польоту, опишу їх в кінці посту. Пропоную одразу перейти до найцікавішого.

Отож, польоти починаються вдосвіта. Вас привозять на “аеродром”, де команда вже на всю катушку веде приготування до запуску, монтують корзини, заповнюють кулі теплим повітрям ітд.

Каппадокія Гьореме

В темноті куді виглядають як здоровенні лампи.

Коли всі приготування закінчені, Вам читають правила техніки безпеки, допомагають залізти в корзину, і вперед!

Куля відривається від землі, від”єднується від швартовочних тросів і плавно  набирає висоту. Перші секунди польоту доволі не звичні. Нема шуму двигунів, перевантаженнь, вібрацій ітд. Навіть вітер не дуже відчувається, оскільки куля рухається зі швидкістю вітру.

Каппадокія Гьореме

Бусики нагадують піктограмки машин з Uber-а.

Каппадокія Гьореме

Правильна машина служби підтримки. Авто повинно по землі слідувати за кулею, куди б та не полетіла, а потім витягнути і привезти назад на базу. Зрозуміло, що не всякий автомобіль тут підійде. Тільки Дефендер, тільки хардкор!

Каппадокія Гьореме

Нам пощастило піднятися в повітря одними з перших.

Каппадокія Гьореме

Мали змогу спостерігати за процесом підготовки до польоту інших компаній.

Каппадокія Гьореме

Все ще сильно дивує, як то можна летіти, і щоб було тихо?

Каппадокія Гьореме

Здоровенний літаючий ліхтарик.

Каппадокія Гьореме

Потихеньку перелетіли через Гьореме, і наблизились до знаменитих стовбів – унікальної місцевої форми рельєфу.

Каппадокія Гьореме

Каппадокія Гьореме

Корзинка на 20 чоловік. Стереотипні, маленькі корзинки на 2-3 людей для польотів в промислових масштабах не підходять. Якщо хто надумає освідчитись своїй другій половинці під час польоту на кулі в Каппадокії, майт е на увазі, за вами спостерігатимуть крім пілота ще штук 20 надмірно радісних китайців.

Каппадокія Гьореме

Майже марсіанські пейзажі Каппадокії.

Каппадокія Гьореме

Каппадокія Гьореме

З висоти пташиного польоту рельєф виглядає ще більш інопланетний ніж насправді.

Каппадокія Гьореме

Унікальну геологію Каппадокії вдно як на долоні.

Каппадокія Гьореме

Каппадокія Гьореме

В променях ранкового сонця пробиваються контури гори Ерджіяс (3916). Ерджіяс – найвища гора в центральній Анатолії, і 5-та по висоті в Туреччині.

Каппадокія Гьореме

Каппадокія Гьореме

Каппадокія Гьореме

Смайлик.

Каппадокія Гьореме

Пролетіли Гьореме. Випала можливість оглянути характерний силует замку в місті Учісар з нового ракурсу.

Каппадокія Гьореме

Каппадокія Гьореме

Політ потихеньку добігав кінця. Дахи турецького провінційного містечка ставали все ближче і ближче.

Каппадокія Гьореме

В якийсь момент можна було добре розгледіти лиця людей з низу. Люди привітно махали руками нам, а ми їм у відповідь. Дивно як їм ще не надоїло, щодня впродовж років махати радісним туристам.

Каппадокія Гьореме

Цятки на полях це – кущі винограду.

Каппадокія Гьореме

Фактура землі припорошеної снігом. Того дня вночі було холодно, випав сніг. Термометр показував -7, але мороз переносився на диво легко.

Каппадокія Гьореме

Машини підтримки постійно їхали за нами. Їх задача підібратися чим поближче до місця посадки. Чим ближче машина від кулі, тим менше потім тарабанити корзину.

Каппадокія Гьореме

Приземлилася куля іншої контори.

Каппадокія Гьореме

Момент посадки. Пілот відкриває спускний клапан у верхній точці кулі. Куля повільно здувається.

Каппадокія Гьореме

Наш пілот – справжній ас, посадив корзину прямо на причеп тягача. Фетісов одобряє!

Каппадокія Гьореме

По приземленні частування шампанським з вишневим соком. У мене закралась підозра, що нас на@@@ли, і шампанське було безалкогольним. Але гребло і без того ще від вчора від надлишку емоцій.

Каппадокія Гьореме

Вузькоокі друзі, що розділили разом з нами одну корзину. По своєму дуже емоційна публіка. Як тільки в сектор їх огляду попадав красивий пейзаж, жінки починали тихо-тихо пищати і обпікати собі коліна кип”ятком стрибати від радості. Пілот вмовляв їх заспокоїтись, але не то в силу надлишку емоцій, не то через не знання мови, до них не доходило. Знаходитись в корзині повітряної кулі, в якій стрибають півтора десятка радісних китайців – ще то задоволення.

Каппадокія Гьореме

Настав час “креативних” фоточок.

Політ тривав близько 45 хвилин. Приблизно в 7 ранку нас відвезли в готель, де ми ще кілька годин відсипались, і потім весь день переварювали враження.

Тепер про технічні моменти.

Організувати самому собі поїздку не складно. Туристична інфраструктура в Каппадокії організована на відмінно. Про все можна домовитись заздалегідь. Плюс зручне добирання дозволяє вкластися в вихідні.

Переліт Львів – Кайшері – Львів від Pegasus обійшовся нам в 110 євро з людини. Зручний графік стиковок дозволяє вилетіти зі Львова пообіді (16:20), і пізно ввечері бути вже на місці. Ще краще назад, виліт з Кайшері з самого ранку, і в обід вже вдома. Можна зловити акцію зі ще дешевшими квитками.

Трансфер з аеропорту до готелю коштував в околі 25 лір з людини. Про трансфер ми домовились під час переписки з власниками готелю. Власне вони самі його пропонують. Можливо були якісь дешевші варіанти, але літак прилітав близько опівночі, сумнівно що ми б щось інше знайшли.

Політ на кулі вартував 80-110 євро з людини, залежно від сезону. Власне політ також забронювали через власників готелю. Можна зробити це самому, в будь якому з численних турагенств Гьореме, коштувати буде рівно стільки само.

Пристойний (на мою думку) готель, нам обійшовся в 72 євро з трьох людей за три дні зі сніданками, тобто 8 євро в день на людину.

Поїздка забрала 4 дні. Вилетіли зі Львова у п”ятницю 16:20, в понеділок 15:00 вже були вдома. Мали 1 день в запасі на випадок непогоди. І цей день нам знадобився, оскільки в суботу зранку погода була не льотна.

Каппадокія Гьореме

Постипро Каппадокію з поїздки 2010-го року:
Каппадокія. Гореме.
Каппадокія. Долина Кохання.

Facebook Comments