Категорії
featured поради мандрівникам

Android / iOS додатки для мандрівників

Ви мабуть бачили вже мільйон статей подібного змісту. Правда тут є нюанс. Більшість авторів пишуть не на основі власного досвіду, а керуючись тим, що “Google Play” видав по тегу “travel”. Їздили вони максимум з дому до офісу, і що може дійсно згодитись в подорожі, уявляють доволі приблизно. Одразу уявляю себе in the middle of nowhere, в горах Паміру біля Афганського кордону наприклад, з аплікухою tripadvisor, чи чимось ще більш безтолковим.

Якщо погуглити Андроід додатки для подорожей, то в оглядах знаходяться в основному сервіси для пошуку авіаквитків, бронювання готелів, та збірники відгуків про бари ітд. Це звичайно корисний софт, інколи і від такого буває користь, але є й значно більш тлкові пропозиції на Play Store.

Щось вартісне серед того трешу знайти важко. Залишимо рейтинги готелів і ресторанів для любителів автобусних турів по Європі. Гляньте краще на мій набір андроід аплікух для тру мандрівників з блекджеком і шлюхами. Перевірений і сформований виходячи з реальних потреб.

Тревел додатки

Що може знадобитися в дорозі? З основного, туристичний довідник, детальні карти з GPS трекінгом, перекладач, валютний калькулятор. Ну і декілька універсальних софтин.
Основна вимога: ПЗ повинно адекватно працювати офлайн. Знайти любу інфу, коли є інтернет, зможе кожен, а от без інтернету…

Офлайновий путівник

Аплікуха стане в нагоді, якщо ви їдете через пів світу, і возити з собою кілька томів Lonely Planet бажання нема жодного, або й просто заради економії. З адекватного софта вибір чесно кажучи не надто великий. 99% офлайн путівників використовують бази даних wikitravel/wikivoyage, і відрізняються в основному горбатим інтерфейсом. Путівники з власними базами або платні, або не надто актуальні, в силу того, що зусиллями одної фірми важко створити всесвітню БД і тримати її актуальною. Після тривалих пошуків зупинився на Wikivoyage.

Wikivoyage (Kiwix) Ціни б йому не було, якби синхронізувався з OpenStreetMaps. Аплікуха на платформі Kiwix. По суті, програмка яка дозволяє читати архіви в форматі *.zim, в які свою чергу архівується вікіпедія, а заодно й віківояж.

http://download.kiwix.org/zim/wikivoyage_en_all.zim.torrent

Офлайнові карти

Сподіваюсь не треба пояснювати, для чого існують карти. Це значно, і допомагає швидко зорієнтуватись на місці як мінімум в перший час, коли ще не вивчив місцеву топологію. Плюс на карті можна позначити список об”єктів що тебе цікавлять, це значно спрощує планування, як глобальне так і протягом дня.

Яку програму юзати, це швидше питання релігії. До холівара OsmAnd vs MapsMe не так давно приєднався і Google Maps. Раніше юзав MapsMe, але потім його купило mail.ru, і додаток якось по тихеньку скотився в уг. Як мінімум на моєму девайсі працював дуже не стабільно.

На даний момент я юзаю OsmAnd i Google Maps. Османд як основна аплікуха. Кажуть продукт з Маунтін-В”ю точніший, але мені суто суб”єктивно подобається форма подачі карт османда. Плюс є багато плагінів, які дозволяють юзати його і як автомобільний навігатор, і як трекінгову карту.

Груповий калькулятор витрат

Коли їздили кудись компанією, що вечора доводилось збиратись і рахувати на папірчиках, хто що і на скільки потратив, хто кому скільки винен ітд. Якщо проігноруєш сію процедуру хоча б день, є можливість забути цифри і безнадійно порушити баланс. З тими папірчиками і ексельками я провтикав і недоотримав $50, хоч колєги кажуть, що все порахували правильно і віддали.

Потім хтось зі знайомих порадив аплікуху Splitwise.

Splitwise дозволяє вносити видатки і шарити їх на групу людей в потрібних пропорціях, і сама рахує хто кому і скільки винен в результаті. Попервах ми не дуже вірили тій софтині, але кілька раз перерахували вручну і все зійшлося. Деякі упороті говорять що Splitwise рахує з помилками, але ми їх не знаходили. Програмуліна в рази спростила життя. Навіть те знаю, як ми жили всі роки до того. Історія розділилася на до і після сплітвайзу.

Працює офлайн. Можна внести видатки коли нема інтернету, потім синхронізується при під”єднанні.

В платній версії є конвертор валют, що дозволяє вести єдиний баланс в групах де юзається кілька валют одночасно. Корисно для великих поїздок, коли наприклад щось купуєш під час підготовки в Україні за гривні, потім бухаєш в аеропорту за євро, і ще пізніше тратиш рупії чи якісь там тенге.

Не виключено, що існують також інші тулзи з аналогічним функціоналом, мене поки повністю влаштовує сплітвайз.

Google Trips

Аплікація – тріп пленер. Здавалось таких багато, але в гугла є свої фішки. Google Trips автоматично сканує вашу пошту на предмет бронювання готелів / транспорту, додає їх в графік поїздки. Для міст в яких знайдено бронювання автоматично підтягується карта, список sightseeing з відгуками, варіанти прогулянкових маршрутів і ще багато чого цікавого. Можна складати свої маршрути, аплікуха автоматично рахує час добирання між точками і говорить середній час перебування.

Звичайно все це зберігається офлайн і при потребі шариться з друзями. Тобто мало з того, що в одному місці зберігаються всі бронювання і тепер не треба шукати копії листів по всій пам”яті телефону, так ще й при обговоренні майбутньої поїздки з друзями можна зашарити план, і всі побачать куди їдемо, і що там цікавого. Аплікуха зарелізилась відносно недавно, тому думаю функціонал ще буде мінятися.

Google Translate перекладач

Якщо чесно, на моїй пам”яті тільки один випадок, коли люди пробували користуватись електронним перекладачем, і то не надто успішно. Але в багатьох інших ситуаціях може виявитись корисним. Плюс воно безкоштовне і їсти не просить.

ВНЕЗАПНО, як мінімум для мене, але старий добрий Google Translate може працювати офлайн. Варто тільки завантажити пакети для потрібних мов. Доставляє опція перекладу тексту по камері в реальному часі. Можна читати назви продуктів на упаковках не зрозумілою мовою.

Калькулятор валют

Валютний калькулятор створений для того, щоб ви не зависли при спробі перерахувати Руандійський Франк в Кенійський Шилінг. Офлайн калькулятор може бути не зовсім точним, оскільки база даних курсів валют не синхронізується в реальному часі, курс може змінитися з часу останньої синхронізації (для країн зі стабільним курсом не актуально). Все ж приблизне уявлення про курс у вас буде, що суттєво зменшить шанси того, що вас обдурить якийсь вуличний міняла.

Локальні аплікації

Окремо слід розглянути мало відомі локальні аплікації. В кожній країні мабуть є кілька таких, не сильно відомих, які писались виключно для місцевих потреб, але мандрівнику теж суттєво полегшать життя. Особливо це стосується локального громадського транспорту. Наприклад апка для бронювання поїздів в Індії, чи адекватний розклад громадського транспорту десь в Європі. Так як додатки мало відомі, їх треба гуглити під кожну конкретну поїздку.

Універсальні додатки

Стандартний набір програм для бронювання airbnb/booking/hostelworld, аплікації авіакомпаній, погоди ітд. Зазвичай в Азії я не бронюю готелі, але буває наприклад так, що ти знаєш, що перебуватимеш в якомусь місті під час свята, коли вільних номерів або не буде, або будуть дерти втридорога. В таких випадках Hostelworld і Booking виручали не раз. З аплікації авіакомпанії можна робити різного роду маніпуляції з квитком, поміняти дату вильоту наприклад. Це буде на багато зручніше ніж через браузер, чи по телефону.

Список можна продовжувати. Мабуть існує багато програм про які я не знаю, багато таких, що видались мені не важливими ітд. Якщо ж на вашу думку ви знаєте щось таке, о може бути важливим та корисним для суспільства, не лінуйтесь, поділіться вашими знаннями у будь якій доступній формі комунікації.

Facebook Comments