Категорії
африка марокко подорожі фото та фототехніка

Марракеш і Уарзазат. Марокко.

Марокко Марракеш

Поїздка в Марокко виявилась, як би то висловитись, повною пригод через які доводилось постійно вносити корективи в наші плани.

Спочатку Ryanair відмінив через страйк наш рейс з Парижу в Марракеш. Дізнались ми про це вже в Парижі, і оскільки Раян не несе відповідальності за подібні зриви, то отримали квест: купити нові квитки, і перебратись в ніший аеропорт, що стало задачою не самою тривіальною, враховуючи, що в Парижі ми ще не були.

Головною метою поїздки в Марокко було сходження на Тобкаль – найвищу вершину Високого Атласу. Але в горах сильно зіпсувалася погода, і про сходження не було й мови.

На додачу від холоду і вологи відмовила моя цифрова камера, 90% матеріалу з Марокко знімав на плівку.

Берберські села і вершини Високого Атласу. Приблизно такмала б виглядати більша частина нашої поїздки за умови хорошої погоди, але природа розпорядилась по іншому.

Мечеть в берберському селі Aroumd. Погода псувалась. Кожного дня строго по графіку перед обідом небо затягувало і починав валити сніг з дощем. Ще й рятувальники повідомили про загиблих при сходженні… Було зрозуміло, що Тобкаль нам скоріш за все не світить. Просидівши кілька днів в холодних апартаментах ми перемістили цілі з вершин Атласу на узбережжя Атлантики і виїхали в низ.

Водій, що вивіз нас зі снігового полону до тепла і сонця.

Марокко Марракеш

Кілька годин їзди і ми в Марракеші. Марракеш відомий своєю мадіною (стара частина міста).

Ще десь метрів 100, і цілком широка вулиця перейде в лабіринт мадіни, хитросплетіння ходів і вулиць в якому незнайомцю розібратись практично не можливо.

Кілька сот метрів в глибину вулиці, і ні карта ні GPS вже не допоможуть.

Марокко Марракеш

Марокко Марракеш

Для захисту від сонця вулиці перекриті решіткою з чогось схожого на наш очерет. Решітка дає специфічні смугасті тіні.

Марокко Марракеш

Марокко Марракеш

Фотографія стає цікавіша, якщо знайти кота.

Марокко Марракеш

Лавка з сантехнікою.

Марокко

 

Марокко Марракеш

Продавець м”яти. М”ята – головний компонент мароканського чаю.

Марокко Марракеш

Вечером епіцентр життя в Марракеші переноситься на площу Джемаа ель-Фна. Щовечора близько сотні вуличних ресторанів влаштовують тут здоровенний фуд корт. Навкруг збираються вуличні музиканти, жонглери, астрологи, проповідники ітд. Весь цей гармидер створює свою унікальну атмосферу.

Марокко Марракеш

Марокко Марракеш

Біля кожного ресторану по одному а то й по кілька зазивал, які будь що намагаються привернути увагу потенційного клієнта, а часом навіть пробують затягнути в свою лавку силою.

Марокко Марракеш

Один з зазивал вирішив, що ми поляки і з криками “kurwa matj zajebiste!” побіг до нас, розштовхуючи натовп з інших зазивал. Я був навіть радий, добре що поляки, а не москалі…

Марокко Марракеш

Марокко Марракеш

Лавка з сухофруктами.

Кіностудія Атлас біля міста Уарзазат (Ouarzazate). Гигантська площадка з декораціями, де знімалось багато історичних фільмів: Клеопатра, Гладіатор, Страсті Христові, Царство небесне ітд. Місце де за кілька хвилин можа перенестись від Тибету до древнього Єгипту а потім ще й до Риму.

Правда декорації зроблені з гівна глини і палок і по трохи розвалюються, як наприклад фасад цього храму.

Так декорації виглядають з іншого боку. Зайшовши в ці двері можна потрапити на вулиці древнього Єрусалиму початку нашої ери.

Давньоєгипетський храм.

Тут знімались сцени з Гладіатора. Правда це вже не декорації, а справжнє місто-фортеця Айт-Бен-Хадду (Ait Benhaddou).

Ось і все, що я хотів розповісти про Марокко. Які мої враження від Марокко, спитаєте ви? Туди обов”язково потрібно повернутися! Як мінімум зі справним фотоапаратом, а ще краще зі знанням французької та великим запасом часу.

інші фотопости з Марокко:
Ес-Сувейра. Марокко.
Марракеш і Уарзазат. Марокко.

P.S. Камера Nikon F100 + 35/2, Плівка Ilford HP5+

Facebook Comments