Категорії
непал південна азія подорожі щоденник

Непальський тревелог. День 44. Як я попав в лікарню в Катманду.

Катманду лікарня

Почнемо з далека. Цей день вирішив потратити на покупку подарунків для близьких. Мама вже заказала довгий список що кому купити, тож я порахував свої гроші, і пішов затарюватись. Заодно пройшовся по кварталах старого міста, зробив пару фото.

Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду

Пуховики, кашемірові шалики, шерстяні шкарпетки ітд. Пригледів собі кілька речей, але нічого з того поки не купував, куплю в останній день, якщо гроші заишаться.

Катманду лікарня

Катманду лікарня

Коли їхав зранку в автобусі, щось раптово заболіло на нозі. Глянув, з далека виглядало як подряпався. Ну і фіг з ним, буває. Через кілька годин то саме на плечі, відчуття ніби скалка залізла, чи щось вкусило. Насторожився. Під одежею не так просто було провірити що там.

Коли обідав, зайшов в туалет в кафешці, зняв футболку, дивлюсь кліщ. Курча мати, походу в Чітвані зірвав джекпот. На нозі значить ще один сидить.

Что же дєлать?! Хз шо там ті тропічні кліщі переносять.

Подзвонив в страхову, розказав що до чого, і вже хвилин за 40 мені скинули смс з адресою лікарні. GPS показав, що то за кілометра півтора від мене, навіть не треба транспорт шукати.

Натомість новий квест, як пояснити що зі мною. Як буде “кліщ” по англійськи я само собою не знав. На допомогу прийшов Гугіль, сказав що кліщ називається “Acari”. Правда то теж не сильно помогло, на рецепції на слово “акарі” тільки викотили очі. Порішалось просто, зайшов на “Вікі”, показав картинку кліща.

Направили у відділення невідкладної допомоги.

Катманду лікарня

Тут я таки потраппив до лікаря. Оглянули мене повністю, знайшли ще третього пасажира. 3 кліщі, то однозначно УСПЄХ!!! Добрий хіндустанський доктор мав хороше почуття гумору. Весь час жартував, то пропонував сфотографувати кліщів на мені, то потім питав, чи хочу залишити кліщів собі на пам”ять. Під кінець дуже радів, коли одного зних вдалося витягнути живим, мол диви як я ювелірно всьо порішав. Заодно зібрав навколо мене кілька студентів, мол дивіться і вчіться.

Катманду лікарня

Один з “пасажирів”.

Прописали старий добрий доксициклін. Плюс якусь фігню для шлунку, мол доксициклін спричиняє нудоту ітд. Знаєм, проходили. Превед Африка! Обмежився доксицикліном.

Забув згадати один важливий момент, страхова сказала, що самі вони проплатити відвідини доктора не можуть, ібо нема відповідного договору з лікарнею. Тому доведеться платити самому, а гроші мені компенсують дома. Приблизно уявляв порядок цін, та все ж надіявся що багато не здеруть, ну скільки там того кліща витягнути.

Катманду лікарня

В результаті виписали рахунок на $230 – приблизно половина з того що в мене залишилось. Плакали подарунки друзям…

Спробував розрахуватись картою. Ні ПреведБанк, ні УкрЕксім з першого разу платіж не провели. Собсно як і мало бути, на кожній з карт був ліміт порядка $100 на добу. В результаті вдалося зняти в два платежі, половину з одної карти половину з іншої. Не знав що так можна.

Катманду лікарня

Процедура від моменту дзвінка в страхову до того як лікар витягнув кліщів зайняла порядка двох годин. Що в принципі досить оперативно. Ну і ще 2 години в лікарні оформляли документи, що по суті дрібниці.

На майбутнє, як вас вкусить кліщ. Акуратно витягніть (то не так просто, але можливо), і приймайте по 2 таблетки доксицикліну протягом тижня.

Катманду лікарня

UPD: Підараси зі страхової гроші повернули, правда по курсу НБУ (на той момент різниця між реальним курсом і НБУ – 25%). Банк зняв десь 4,5к грн, повернули 3,5.

Слідкуємо за оновленнями “Непальського тревелогу” тут: https://gryniuk.com/category/podorozhi/південна-азія/непал/

Facebook Comments