Категорії
непал південна азія подорожі щоденник

Непальський тревелог. День 29. Патан

Патан

Катманду свого роду агломерація. Кілька міст практично злились в одне, без чітких границь між собою. В епоху середньовіччя то мабуть були міста супутники, але зараз все злилось в одне.

До чого це призвело? Історисні пам”ятки зосереджені не в центрі, а розкидані по містах сателітах. І кожне з таких місць має свій центр, свою центральну площу ітд.

Район Боуда, де я жив, теж походу вже не Катманду.

Так от, до чого я веду, по Тамелю лазити надоїло, і я почав виїздити “за місто”.

Патан

Поїхав в Патан. По карті воно не так далеко від центру, але рахується як окреме місто. Патан має свою площу Дурбар. Мені вона видалась цікавішою ніж аналогічна в Катманду, але роздивитись її як слід не вийшло. Мене 2 рази підряд ловили білетери, і просили купити квиток. Тратити 500 рупій бажання не було, тож я розвернувся на вихід.

Раз така справа, піду хоч пообідаю з видом на Дурбар на даху котрогось з навколишніх кафе. Зайшов в одне з них, подивився в меню, ціни вроді прийнятні. Поїв десь на $3,5. Приносять рахунок, там на бакс більше! Шо за фігня?! Ми так не домовлялись. Питаю в офіціанта що до чого, виявляється в них комісія 23% якась там державна такса. І в меню то мілкими буквами знизу прописано…

Отак от таваріщі, читайте уважно меню, або по крайній мірі будьте готові до такого здирства…

Патан

Гуляв по вуличках Патану. Вони на порядок цікавіші й колоритніші, ніж площа Дурбар. Ринки, мануфактурки, храми, торговці вуличною їжею.

Патан

Йдеш по вулиці, ціла вулиця стукає. Практично в кожних дверях якась майстерня. Там паяють баняки, там щось різьблять, там сувеніри роблять. І майже все театр одного актора, фабрика одного працівника.

Патан

Патан

Найбільше радує відкритість людей. Можна зайти в кожні двері. Заговорити з кожним перехожим. Мені жодного разу не відмовили в проханні зробити кілька кадрів. Часом люди самі починали розмову першими.

Патан

Саме заради таких моментів і варто виходити з дому і подорожувати.

Патан

Патан   Патан

Патан Патан

Походу хтось докрякався.

Патан

Патан

Патан

В кожному дворі по храму.

Патан

Ось вона, знайшов! Легендарна Honda CJ 125. На копіях даної моделі катається пів світу. Мототаксисти в Уганді наприклад.

Патан

Патан

Патан

Катманду

По дорозі в готель, пройшовся по ринку Bhrikuti Bazar в Катманду.

Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду

В одній секції продають китайський хлам, в іншій продукти.

Катманду

Продуктовий відділ завжди на порядок цікавіший.

Катманду  Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду Катманду

Слідкуємо за оновленнями “Непальського тревелогу” тут: https://gryniuk.com/category/podorozhi/південна-азія/непал/   

Facebook Comments