Роботи для місцевих тут два види. Або ти переносиш речі між селами, або кормиш тих, хто переносить речі. Відстані не маленькі, буває йдуть по кілька днів. Автомобільної дороги нема, і не факт, що скоро буде, всі товари таскають на власному горбі. Щодо тих, хто годує, класика азіатського жанру – чайхана, нічліг входить у вартість вечері й сніданку. З туристів правда намагаються зірвати і за нічліг, але можна домовитись.
Якщо тобі дуже пощастить, зможеш влаштуватися в туріндустрії, портером, гідом, кухарем, ким завгодно. Але пробитися туди не так просто, здоровенна конкуренція, не виключено, що існує внутрігалузева корупція, і “плата за вхід” як у нас.
Ще можна сільським господарством займатись. Але умови не всюди є.
Ступив на землю шерпів. Шерпи – нація альпіністів, відомі висотні провідники та носії, їм не потрібна акліматизація до висоти. Кажуть їх кров здатна краще засвоювати кисень.
Школа.
Здуру забрів на висоту 3000+, що порушує правила висотної акліматизації. Різниця між місцями ночівлі не повинна перевищувати 400-500 метрів. В моєму випадку було 700+. думав вночі розковбасить, але нічого не сталося, живий. Холодно правда дико було, довелось витягнути термуху і пуховку, які готував для більших висот.
Заночував в простому гесті, розрахованому більше на портерів ніж на містерів. Я був єдиним постояльем. крім мене тільки хазяйка і дочка. Все досить просто, стандартна непальська двоповерхова хата. Перший поверх господарські приміщення, другий розбитий дерев”яними перегородками на кімнати. Кухня, пардон ресторан, окреме приміщення. В одній половині піч (кухня), в іншій низькі дерев”яні столи (ресторан). Комина в печі не передбачено, дим валить в приміщення. На полицях по периметру в ряд виставлені чайники, тарілки, баняки, кружки. нагадало наші серванти з сервізами.
У віконних рамах цукерки та печиво на продаж. “На покутті” поличка з буддистськими артефактами, свічки, портрети лам та Будди, статуетки. Зранку, коли я снідав, хазяйка проводила там якісь обряди. Була в тому якась магія, якби не лампа, не понятно для чого загорнута в упаковку від цукерок, визначити яке зараз століття було б не можливо.
Слідкуємо за оновленнями “Непальського тревелогу”:
https://gryniuk.com/category/podorozhi/південна-азія/непал/