Вийшов з Намче. Йду в сторону Гокіо. Досить матрасити, пора підніматись.
З-за повороту показався Ама-Даблам.
Дорога була не складна, пішло години 3,5-4. Піднявся до 4000, потім впав на 300 метрів.
Монг-Ла 4000м.
Зупинився попити чаю в з видом на гори.
Власник.
Лубокь.
Зупинився в селі Портсе Тсенга. Ну як в селі, 4 хати, 3 з них гести.
Село було в ямі. Це погано по двох причинах, нема ні сонця, ні мобільного зв”язку. За день земля тут так і не прогрілась, вже в 3 годині було досить холодно.
Запитався у власника геста, де тут є покриття оператора мобільного зв”язку. Очікував почути щось типу: “піднімись 100 метрів вище по схилу…”, але відповідь мене вбила на повал: в кутку кімнати під вікном. Чувак взяв мій тел, підійшов до вікна, забрав подушку з підвіконника, поставив на раму тел, і справді з”явилося покриття. Улічная магія, не інакше. СМС-ки додому, щоправда так і не відправились.
В принципі вже щось схоже бачив, коли в одній точці покриття нема, а буквально за 3-4 метри вже є.
Всі люди як люди, а ми як не люди. Іноземці клеять на вікна стікери експедицій, а наші – тризуби і “Putin get your handf of Ukraine”.
Десь за годину після мого приходу, в гест стали підтягуватись інші трекери з гідами і портерами. Назбиралось з десятка півтора людей. Всі тусили в столовій – єдиному приміщенні, що опалювалось. Посеред кімнати стояла буржуйка, яку топили яковим кизяком.
Для чого в хаті двері, походу розуміють не всі. Хардкорні місцеві портери періодично забували закривати двері. Відкрив двері, зайшов, і сів біля пічки грітися, про тощо здалобся закрити, навіть не здогадується. Хвилини через 2, температура в приміщенні падає. От поясніть, нашо при таких розкладах взагалі пічку топити?
В самих же жилих кімнатах холодно, схоже на те, що вночі в кімнаті будуть мінуса. Враховуючи, що спальник в мене літній, виглядає така преспектива мрачно.
Дописав зранку. В принципі вночі було не дуже холодно. Навіть не всю одежу на себе вдягнув. Залишилась не використаною пуховка, один полар, і термуха штани. Поки можна жити, подивимся що буде вище.
Найгірше наразі, це вилазити зранку з теплого спальника. Ну і помитись, коли вода в крані замерзла проблемно.
Слідкуємо за оновленнями “Непальського тревелогу” тут:
https://gryniuk.com/category/podorozhi/південна-азія/непал/