Категорії
featured непал південна азія подорожі трекінг

Одежа та туристичне спорядження з Непалу. Шопінг в Непалі.

Одежа з Непалу

Непал не тільки центр світового альпінізму, а ще й світовий центр фейкової снаряги за сумісництвом. Існує повір”я, що на трекінг можна їхати в самих в’єтнамках і пляжних шортах, а все необхідне купити за копійки на місці.

За копійки то може й вийде щось купити, але як то кажуть, палка в двох кінцях…

Непальці знають толк в хорошій снарязі, поголовно обирають “The North Face“, ну їм видніше, вони ж нація альпіністів. 90% продукції “The North Face” реалізується в Непалі, ну і 99% з реалізованої тут продукції ту же ж в Непалі і шиється.

Одежа з Непалу

Кілька днів гуляв по Тамелю, туристичному районі Катманду, обшарив майже всі магазини зі спорядженням, поділюся своїми думками, що з того варто брати, а що ні.

Дещо шиють тут, що не виходить пошити завозять з Китаю. Що вдається підробляти найкраще – випускають під власним брендом. Також є кілька фірмових магазинів міжнародних торгових марок. Словом до кольору до вибору, на любий смак і гаманець.

Умовно присутню на тутешньому ринку спорядження можна розділити на кілька категорій (розміщено в порядку спадання якості):

Міжнародні бренди,

Непальські бренди,

Технологічні китайські підробки,

Технологічні непальські підробки,

Не технологічні непальські підробки.

і окрема категорія: Непальські шерстяні вироби.

Ще є товари для “духовно багатих”, але то не по моїй часті.

Одежа з Непалу

Так виглядає середньостатистичний магазин туристичного спорядження в Тамелі.

     Одежа з Непалу

Чуть серйозніший магазин.

Одежа з Непалу

Взагалі супер мега шопінг мол.

Міжнародні бренди

В Тамелі є кілька магазинів відомих торгових марок. The North Face, Salewa, Marmot ітд. Снаряга там коштує стільки, скільки має коштувати, приблизно стільки ж скільки й у нас.

Кілька раз мені попадалися фірмові речі в звичайних магазинах. Судячи з ціни на 30-50% нижчої ніж зазвичай, підозрюю, що попали туди зі стоків.

(фірмову снарягу від паленої відрізнити дуже легко, якщо в кого таке питання виникло)

Непальські бренди

Одежа з Непалу

Є таке твердження: “якщо дуже добре навчився щось підробляти – випусти це під своєю торговою маркою”. Непальці народ здібний, хтось навчився шити снарягу реально круто, хтось інший запропонував пришити на то свою лейбу, і понеслась.

Знайшов кілька місцевих брендів, цілком достойних по якості.

Black Yak – деякі речі суперкруті, але й ціни на рівні Норс Фейса. UPD: кажуть обізнані люди, що то Корея.

Sherpa – чуть дешевше. UPD: теж можливо не місцеве в-во.

Kemp 8848 – до половини дешевше при дуже достойній якості.

Sonam – теж цілком не зле.

Sagarmatha – бачив буквально кілька речей, але пошито добротно.

Може ще щось є, але на очі мені не попадало.

Саме цікаве, раніше з таким не стикався. В деяких магазинах непальських брендів, якщо не підходить розмір, товар можуть віднести на фабрику і перешити під вас.

Ситуація в магазині “Kemp 8848”. Купую фліс, вибрав модель, міряю розміри. Вроді все добре, но шось не то. Тут продавець видав: “Все добре, но троха завелика повнота. Давай я зараз зміряю, заберу на фабрику, вкоротим буде ідеально. Завтра забереш. То і так ми шиєм.”

Прийшов наступного дня, і дійсно, сидить як книгша пише, нормальний заводський шов.

Повторюсь, по якості ніразу не шаражка. Уявіть собі аналогічну картину в магазині Коламбія. Хоча, враховуючи що Коламбію шиють у В”єтнамі, можливо в котромусь з магазинів Ханою таке теж можливо.

Технологічні китайські та непальські підробки

По суті – основна маса товарів на турстичному ринку. Шкари чи рюкзак пошити не так просто, в Непалі того майже не шиють везуть з Китаю. Дещо з того в тій чи ішій мірі може замінити брендові речі, до дечого краще не підходити.

Одежа з Непалу

Багато виробів місцевого виробництва. Відрізнити Непал від Китаю досить просто. Китай як правило краще, на речах завжди стоїть лейба “made in China”, і написано з чого пошито (100% goose down bla-bla-bla). Натомість на непальських речах як павило тільки “The North Face” і розмір.

Пройдемось по порядку.

Термобілизна

Бачив я людей в місцевій термусі. Не торт. Термобілизна продукт досить технологічний. Маєбути хороший матеріал і крій. Місцева термуха сидить на тілі чуть краще ніж мішок, ну і матеріал судячи з вигляду теж не найкращий. Просять в околі $15.

Мембранні куртки

Навіть не дивіться в той бік. Не дихає. Що ви хотіли при ціні $20-30. Мембрана починається від $100.

Трекінгові штани

Одежа з Непалу трекінгові штани

До кольору до вибору, різні матеріали і фасони. Можна знайти більш-менш адекватні речі. З вигляду навіть мали б прослужити більше ніж 1 трек. Ціни $12-25.

Одежа з Непалу штани

Пухові желетки і куртки

Одежа з Непалу пуховки

Вибір пуховок дуже широкий. Без особливих претензій на ультрахайтек, але брати можна.

Ціни $20-40 за желетку і $40-60 за пухову куртку. На верхній границі навдених тут цін можна знайти цілком не погані екземпляри. Реально класні пуховки починаються від $90-100.

Одежа з Непалу пуховики

Пухові спальники

В основному Китай. Теж без претензій на хайтек, але жити можна. Нормальний спальник не дешевий, за гусячий пух і -20с просять $150-170. Зрештою воно і зрозуміло, основна складова вартості – пух.

Пухові рукавиці і грілки для ніг

Рекомендую звернути увагу на непальські бренди. Нормальні речі тут від $15.

Трекінгові палки

На один трек, не більше. $5-10.

Черевики

Взуття – останнє, що би я тут купував перед треком. По перше місцевий Норс Фейс не дуже то і якісний, хз чи переживе нормальний трек. По друге черевики треба розносити перед походом. Тижні 2 так для вірності. Ато ноги відпадуть день едак на третій.

Якщо вже нема черевиків, пройдіться по конторах що орендують спорядження. Можливо знайдете нормальні брендові шкари.

Не технологічні непальські підробки

Грубо кажучи, це такі речі для виготовлення яких не треба багато розуму, складного обладнання і дорогого матеріалу. Більшість місцевих підробок – відвертий шлак. Є сенс брати тільки тоді, коли до того в гори ні разу не ходили, і після треку теж більше не підете. Вдягнув і потім викинув, ну або на село віддав по городу ходити.

Фліси

Одежа з Непалу фліс

Тканину завозять очевидно з Китаю, вона не така вже й погана, гріє і виводить вологу як положено, а от крій, замки, решта гарнітура, місцева. Сидить як мішок.

Ціни:

Одношаровий фліс $5-8

Двошаровий фліс $8-12

Висновок: на один трек можна брати.

Флісові шапки та рукавички

Одежа з Непалу

Історія та сама що й з флісами. Їх ймовірно шиють з обрізків тканини, що залишилась від флісів. Часом можна випросити безкоштовно, якщо береш в магазині щось дорожче.

Ціни: $0-1-2, як вторгуєте.

Висновок: на один трек можна брати.

Непальські шерстяні вироби

Одежа з Непалу, непальські шапочки

Шапки, рукавички, шкарпетки, светри, платки і шалики теж можна сюди приписати. Того є багато, воно дешеве і різне, ібо кожна бабулєчка в”яже шапочку по своєму паттерну. Попадаються реально класні речі, в нас шерстяних виробів за такі гроші нема навіть близько. Правда на треку з того всього знадобиться хіба шапочка, ну і теплі шкарпетки можна вечером вдягнути.

Шапки, рукавички, светри, навіть деякі шкарпетки мають з середини флісову підкладку.

Не поганий сувенір – кашеміровий шалик. Або шалик з якової шерсті, як бюджетний варіант. Їх існує кілька різних видів, сходу не розберешся. Перш ніж купувати варто розкрутти продавця, щоб розказав і показав, що до чого. Згрубша шалик на шию – самий маленький, далі по розміру платок в який можна закутати ще й плечі, далі плед. По якості шерсті теж бувають різні, чим м”якше, тим краще, відповідно дорожче.

Одежа з Непалу

Магазин з шаликами.

Продавці сходу заламують по $30 за шалик, але потім збиваються до нормальної ціни. В чому полягає стратегія таких націнок, я так і не зрозумів. Зазвичай продавці спортивного спорядження накидують не більше 30-50%.

Ціни:

светр

рукавички $2-4

шапка $2

шкарпетки довгі з підкладкою $3,5-4,5

шкарпетки довгі без підкладки $2,5-3,5

шалик кашеміровий $10-12

шалик з “якової”шерсті $3-5

Одежа з Непалу

Одежа з Непалу шерстяні рукавички

Одежа з Непалу шерстяні рукавички

Висновок: на трек купити шапочку і шкарпетки. Решта набрати перед відльотом додому. І шапочок побільше, на сувеніри!

На останок, запам”ятайте одне просте правило. You get what you pay for. Працює всюди, Непал не виключення.

Ну чим я не богіня шопінга? :)

 

П.С. Доречі, “The North Face”, це Північний Схил Евересту.

Слідкуємо за оновленнями “Непальського тревелогу”:
https://gryniuk.com/category/podorozhi/південна-азія/непал/

Facebook Comments

Один коментар до “Одежа та туристичне спорядження з Непалу. Шопінг в Непалі.”

Обговорення закрито.