Наступного дня сходив на базовий табір Евересту (Everest Base Camp, EBC). ЕВС по більшій часті не природній хайлайт, а соціальний феномен. В сезон сходжень там збирається туєва куча народу зі всього світу. Виходить міжнародна мегатусовка.
По дорозі на EBC.
В принципі більше нічого особо цікавого там нема. На той момент просто табличка “Everest Base Camp”. Сезон сходженнь по перше весною, а по друге того року всі експедиції були припинені через смерть півтора десятка шерпів на льодопаді Кхумбу.
Добре видно як льодопад Кхумбу перетікає в однойменний льодовик.
Велика клікабельна картинка.
Висота вже почала так добре схарювати. Холодно. Весь час треба дивитись за собою, як не голова болить, то одишка, то ще якась фігня. Поступово думки почали крутитись навколо одного: пора вниз, там де тепло і дешева їжа. Де вночі не замерзає вода в кімнаті, і де є теплий душ.
В день ходиш по горах не більше 3-4 годин. Більше не можна, бо зайдеш зависоко. Та й нема куда ходити по великому рахунку. Звичайно поки гуляєш, повністю захоплений горами, і думок про те що треба спускатись не виникає. Але то лиш кілька годин на день. Решта часу сидиш шаришся в гесті, їсиш, мерзнеш ітд.
Слідкуємо за оновленнями “Непальського тревелогу” тут: https://gryniuk.com/category/podorozhi/південна-азія/непал/
Спдобалось? Підпишсь на розсилку.
2 коментарі “Непальський тревелог. День 22. Базовий табір Евересту”
[…] Полоса під кутом, один кінець впирається в скалу, з іншого боку обрив. Попри те, трафік тут не малий, кілька десятків рейсів на день. Рейси Катманду – Лукла привозять трекерів зі всього на початок треку до Базового Табору Евересту. […]
[…] Everest Base Camp (EBC). Другий за популярністю маршрут. […]