Категорії
подорожі середня азія таджикистан

Чайхана, або як дешево ночувати в Азії

чайхана

Де ми будемо ночувати під час подорожі? Одне з перших питань, які задають собі (і іншим) мандрівники новачки. Каучсерфінг доступний не всюди, готелі не завжди є за адекватною ціною, волочити за собою намет теж не найкращий варіант.

В центральній Азії Існує на багато цікавіший варіант ночівлі, придорожні кафе, в народі чайхана. Розташовані вони в великій кількості вздовж трас, в вузлових точках, коло міст ітд. Місцеві як правило добре знають де вони є, і можуть порадити котра чайхана адекватніша.

Якщо доведеться їхати стопом, десь під вечір, і не вдасться розкрутити водія на вписку, попросіть висадити вас біля чайхани де можна заночувати. Скоріш за все, він висадить вас десь в чайхані перед його містом, ще й допоможе домовитись.

дастар

фото Андрія Даниловського

В канонічній расово правильній чайхані, нічліг входить у вартість вечері. Вас вкладуть спати на дастарі – квадратному столі, на якому протягом дня їдять. Всетаки чайхана швидше заклад харчування ніж готель.

Якщо ж в чайхані передбачена опція у вигляді кімнати з ліжком (частіше без), то скоріш за все це коштуватиме скількись там місцевих грошей. На моїй практиці від $1 до $2.

чайхана

фото Андрія Даниловського

В одній чайхані нас завели в кімнату десь 3*4метри. Всередині не було нічого тільки килим та матраци в кутку. В тих краях як правило сплять на підлозі, розкладай матрац і спи на здоров”я. В іншій завели в кімнату з ліжками.

чайхана

Санітарний рівень в чайханах здебільшого прийнятний. Не так щоб дуже чисто, але й не загажено.

Чайхана звичайно ж не п”ятизірковий готель, і особливо чутливим натурам можливо видасться  не прийнятним варіантом, зате дозволить на багато краще зрозуміти країну і життя людей в ній. А хіба не це одна з основних цілей подорожі?

  чайхана

Facebook Comments

Один коментар до “Чайхана, або як дешево ночувати в Азії”

Обговорення закрито.